August 28, 2009

متن پیاده شده روز جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۸

سلام جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۸ و ۲۸ آگوست ۲۰۰۹ میلادی
شش موضوع را امروز عرض می کنم.
موضوع اول ایمیلی از اصفهان است و سی دی هایی که بچه های اصفهان تهیه کرده و پخش کرده بودند. اینکار را قبلا بچه های مشهد هم کرده بودند. در تهران هم بعضی از بچه ها نوشته بودند که مطالبی را به صورت اعلامیه درآورده و بین مردم پخش کرده بودند. همه این ها کارهای بسیار خوبی است . همانطور که قبلا هم عرض کرده بودم ، مشکل اطلاع رسانی را با روش شبکه بندی که هر نفر به بیست نفر خبر برساند و یا با چسباندن اعلامیه ای که درشت نوشته شده باشد مثل بچه های در چین یا پدران ما در مشروطه در جا هایی که پر رفت و آمد است و یا با سی دی که بسیار خوب هم بچه های اصفهان تهیه کرده بودند و مطالب خوبی از جنبش را روی آن گذاشته بودند و روشهای مشابه باید بتوانیم که پوشش دهیم و مشکل اطلاع رسانی را حل بکنیم.

بنابراین آن ضعفی که خیلی جوانان دست اندرکار جنبش نیاز به اطلاع گیری و اطلاع رسانی خود را با اینترنت و کامپیوتر رفع می کنند و حواسشان نیست که گروه های اجتماعی دیگر و یا مناطق محروم دیگر ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشند . می توانیم این طوری رفع کینم. بنابراین حتما اینکار را خواهش می کنم که دنبال کنید و من ضمن این که از بچه های خوب اصفهان تشکر می کنم خواهشم این است که می توانند کپی این سی دی ها را به شهرها ی دیگر استان اشان مثل شهررضا و یا استانهای دیگر مثل یزد هم برسانند چرا که ما شبیه این درخواست را از جاهای دیگر هم داشته ایم.
نکته دوم پیشنهادی بود که یکی برایم نوشته بود که خوب است، ما از حالا برای اول مهرماه آماده شویم شب اول مهر شعار به دیوارمدارس بنویسیم تا آنها هم نتوانند پاک کنند. من می خواهم عرض کنم که این کار بسیار خوبی است و می توانیم از همین حالا شروع کنیم. احتیاج نداریم آن را به شب اول مهر موکول کنیم از حالا بیست و چها ر روز تا اول مهر مانده می توانیم کارمان را شروع کنیم. اگر هم شعارهایمان را پاک کردند دوباره و چند باره می نویسیم و اگر هم روز اول مهر دیوار مدرسه روی شعارها رنگ شده بود، دانش آموزان خودشان می بینند و می فهمند که این جا شعارنویسی بوده و خودشان می توانند کار را ادامه دهند. بنابر این جزو تدارکات اول ماه مهر یک کار خیلی خوب اینهاست که گروههای هفت تا سی نفره که درست کرده ایم می توانند شعار نویسی روی دیوار مدارس را آغاز کنند. حتی اگر در حد کشیدن یک وی(V) ساده سبز روی دیوار مدرسه باشد و حتی روی دیوار دانشگاه آزاد منطقه یا دانشگاه دولتی منطقه که نشان می دهد فضا، فضای جنبش سبز است.
مطلب سومی که می خواهم عرض کنم بحث کارگری است که دیروز هم به آن پرداختیم در شرکت واگن پارس در اراک دیروز اعتصاب بزرگی کارگران کرده بودند به دلیل این که چندین ماه است که حقوق نگرفته اند و و ضع کارگران خیلی بد است. من نمی دانم بچه ها اراک چکار کرده اند ولی این از واجبات است که فعالین جنبش سبز خودشان را به کارگران برسانند. شعارهای جنبش سبز رابه آنها منتقل کنند و برای آنها توضیح دهند که جنبش سبز پشتیبان آن ها است. و نشان دهند که این از بی لیاقتی ، سوء مدیریت و فساد دولت اجنبی ساخته است که کارخانجات ، به خصوص کارخانجات دولتی در وضع اسفناکی به سر می برند و به افلاس وبدبختی رسیده اند. باید به کارگران منتقل کنیم که اگر جنبش سبز به کمکشان بیاید و اون ها هم به جنبش سبز کمک کنند می توانیم شر این دولت بی لیاقت و فاسد را که میلیاردها پول کشور را دزدیده از سر مملکت کم کنیم و کارگران به خواسته های به حق اشان می توانند برسند. بنابراین خواهش من این است که در هر شهری که هستید اخبار کارخانجات و کارگری شهرتان را دنبال کنید و ولو با نوشتن شعارهای جنبش سبز به دیوار کارخانه مثل "جنبش سبز پشتیبان کارگران"، جنبش سبز به دنبال احقاق حقوق کارگران ، جنبش سبز دنبال زندگی بهتر برای کارگران، به آنان منتقل کنید. البته اگر این کار با توضیح حضوری و یا پخش اعلامیه در کارخانه همراه باشد بهتر است و اگر هم فعالیتی از میان خود کارگران به جنبش سبز بپیوندید ، بهتر و موثرتر می توانند کار کنند.
مطلب چهارم پیشنهادی بود که یکی از دوستان کرده بود که ما از تلویزیونها ی بزرگی که در بعضی شهرها برای تبلیغات در خیابان ها هست می توانیم استفاده بکنیم وبا یک حافظه فلش فیلم را به داخل فولدر مخصوص انتقال دهیم و با فورمت ( ام پی ای جی MPEG) که فورمتی است که این فیلم ها با آن پخش می شود می توانیم فیلم هایی از جنبش و یا تصاویر ی از آن را روی این تلویز یون ها پخش کنیم مثلا فیلم کشته شدن ندا یا فیلم تظاهرات بزرگ خیابانی یا عکس های زیبای جنبش را پشت سر هم در ده یا بیست ثانیه نشان دهیم. این بسیار کار خوبیست و یادمان باشد که چندی پیش روی تابلوهای شرکت تبلیغاتی ، کسانی این کار را کرده بودند و عکس هایی پخش کرده بودند. بنابر این ، این کار شدنی است. من جزئیات را برای کسانی می گذارم که می خواهند این کار را انجام دهند. اما استفاده از فضاهای عمومی چه تلویزیون های بزرگ و چه روش هایی بسیار ساده تر مثل این که از پنجره یک ساختمان بلند یا از روی یک پل عابر پیاده اگر یک دسته کاغذ سبز و یا یک دسته کاغذ معمولی که روی آن شعارهای جنبش نوشته شده باشد. شما ناگهان در هوا بریزید و بروید. این کاغذ ها در آسمان چرخ می خورند و پایین می آیند و مردم هم می بینند و وقتی به زمین هم رسیدند مردم می خوانند و می فهمند که جنبش سبز آنها را مطلع کرده و دعوت به مقاومت می کند بنابراین اصل کلی این است که ما از فضاهای عمومی باید استفاده بکنیم و شعار دادن هایمان الزاما با دادزدن نیست ، پخش اعلامیه و روش های دیگر مثل آویزان کردن پارچه ها شعار از بالای ساختمان های بلند و هر روش دیگری که در آن منطقه و محله شما قابل انجام است می تواند پیام جنبش سبز و مقاومت ان را به مردم منتقل سازد.
اما مطلب پنجم، استفاده از حضور در محل های عمومی است که دو سؤال مطرح شده یکی این که نمایشگاه قرآن در تهران، در محل مصلی انجام می شود. آیا خوب است ما در آن شرکت کنیم. البته اگر تعداد کم باشید و بخواهید آن جا شعار بدهید به دلیل این که مکانی بسته است خطر شناخته شدن است. یا باید با تعداد زیاد رفت و بلافاصله شعار داد و بیرون رفت. و یا این که با پخش کردن اعلامیه و کشیدن شعار به در و دیوار حضورمان را اعلام کنیم. همین طور است موضوع سوال بعدی که مربوط به سخنرانی آقای خاتمی در شب های قدر بر سر قبر آقای خمینی است که اگر جا نزنند و صحبت آقای خاتمی را ممنوع نکنند حضور در آنجا بنابر اصل حضور در محل های عمومی بسیار خوب است. به خصوص آن که آقای خاتمی هم صحبت می کند.
اما مطلب آخری راجع به صحبت های پریشب آقای خامنه ای است که ایشان از ترسش و برای خواباندن اعتراض و خشم مردم اعلام کرد که می خواهد با عاملین این جنایات در کهریزک و یا کوی دانشگاه برخورد کند. باید به ایشان گفت که عاملین اصلی امثال مجتبی خامنه ای، وحید، حسین طائب ، احمدی مقدم ، عزت الله ضرغامی ، عزیز جعفری، نقدی ، محقق، رادان، سعید جلیلی، شکری، آزاد، علوی ، اشتری ، حجازی و یا امثالهم هستند و یا آقایان حداد عادل، کوثری ، فدایی که در مجلس و عرصه سیاسی پشتیبانی از کودتا می کنند. به خصوص آقای فدایی که به عنوان مسئول کهریزک مطرح است. اگر ایشان راست می گوید و می خواهد برخورد کند ومسببین واقعی را می خواهند به سزای عملشان برسانند، باید امثال این آدم ها را دستگیر و مجازات کنند. عرضم را همین جا تمام کنم، تا فردا شاد و پیروز و موفق باشید.
به امید پیروزی ایران و ایرانی
انگتانشون را به شکل V گرفتند