December 14, 2009

متن پیاده شده روز سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۸

سلام، سه شنبه 24 اذر 88، 15 دسامبر 2009 میلادی

امروز در مورد چهار موضوع صحبت میکنیم:

موضوع اول که از بحث روز گذشتمون مونده بود بولتن محرمانه معاونت فرهنگی ستاد نیروهای مسلح که یک گزارشی رو توش مطرح کرده که خلاصش من سه نکته به نظرم جالب بود در این گزارش.

نکته اول اینکه خودشون اذعان کردن و گله کردن از اینکه اطلاعات درونیشون به بیرون یعنی بنابراین کسانی در محرمترین جاهای حکومت با جنبش سبز هستند و گله کردن از این که پاره ای مدیران اطلاعاتی و امنیتی کشور هم در صفوف جنبش سبز دیده میشن و در بین راه حل هایی که به عقل نوابغی که این جزوه رو نوشتن رسیده دو نکته به نظر من خیلی جالبه.

یکی اینکه گفتن ما باید از عکسبرداری و فیلمبرداری جلوگیری کنیم که باید بهشون گفت بفرمایید برید بکنید و نکته دوم هم اینکه گفتن که ما باید بصیرت مردم رو بالا ببریم که این یعنی اینکه بیشتر فحش بدن به مخالفین و متهم کنن به خارجی و اجنبی و بیگانه و این تئوری های توطئه عجیب غریبی که هزاران هزار بار تکرار کردن و هر مخالفی رو مارک زدن و انگ زدن و متهم کردن و اینکه حرفهایی رو که خودشون دارن رو بیشتر تکرار کنن و به نظر من خوب است که دست اندر کاران این حکومت هر چه بیشتر مواضع فکری، خرافات و جهلی رو که به نام دین اشائه میدن هرچه بیشتر اشائه بدن اون گسل بین علم و جهل عمیقتر میشه و ریزش مردم و پیوستنشون به جنبش سبز تشدید خواهد شد. امیدواریم که این نکته ای که این اقایون میخوان بصیرت رو بالا ببرن تبلیغ هرچه بیشتر مبانی فکریشون باشه چون شتاب جنبش رو مطمئنا بیشتر خواهد کرد.

نکته دومی که میخواستم بگم خبری یود که داشتیم بعد از 13 ابان که در چند نقطه تهران عکس های اقای خامنه ای رو پایین اوردن و فیلمش هم پخش شد که گذاشتن از روش رژه رفتن بچه ها در خیابون ایشون به جد در دستور گذاشته بوده بخصوص از سپاه خواسته بوده که مراسم بگذارند، راهپیمایی بگذارن، توهین به رهبری و ولایت فقیه شده بگذارند و یک حرکت مردمی درست کنند برای خودش منتها چون دیدن که هیچ جذابیتی نداره دست به کار این داستان عکس امام شدن و این بساطی که راه انداختن بلکه بتوانند با مطرح کردن عکس امام طرفدارایی رو جذب کنن که روز جمعه گذشته بعد از نماز جمعه ها در سطح کشور دیدیم که این حنا هم رنگی نداشت. به هر حال مراسم دیروز بچه های دانشگاه تهران هم برگزار شد و در اونجا به شدت اینجور حرفها و توطئه ها رو افشا کردن. من فقط یک نکته رو میخواستم عرض بکنم و اون این است که به هر حال ممکن است بعضی ها مثل ایت الله منتظری انچنان که در خاطراتش ایشون نوشته مطرح بکنن یا پافشاری بکنن بر اینکه اقای خمینی دستور کشتار سال 67 رو داده بنابراین در اونجا ایشون مقصره و باید پاسخگو باشه در پیشگاه ملت ایران، بعضی ها ممکن است نسبت به اقای خمینی چنین عقیده ای رو نداشته باشن و حسن ظن بیشتری داشته باشن، موافق یا مخالف نکته ای که میخواستم بگم این است که اصلا این حرفها مهم نیست باید هوشیار باشیم که اقای خمینی به گذشته تعلق داره، جنبش نگاهش رو به جلو است و یک وقت از این زاویه کودتاچی ها نخوان استفاده بکنن و در صفوف جنبش اختلاف ایجاد بکنن. هر کی هر نظری نسبت به گذشته با هر موضعی که داشته باشه نسبت به هر موضوعی از جمله اقای خمینی یک اصل رو همه برش متفقن و اون این است که اقای خامنه ای قاتله ولایتش باطله و ایشون در پشت دولت کودتایی ایستاده و باید به عنوان عامر در کنار عاملین جنایاتی که در این شش ماه اتفاق افتاده محاکمه بشه. بنابراین هر کس هر عقیده ای هم که داره یاد گرفتیم که در کنار همدیگه بایستیم با عقاید مختلف و اختلافات عقیدتی مونو به رسمیت بشناسیم، با صندوق رای هم بین خودمون اختلافاتمون رو حل خواهیم کرد. من این رو از این جهت عرض میکنم که دیدم بعضی ها موافق و مخالف صحبت میکنند، به هر صورت مساله ما اصلا اقای خمینی نیست، مساله ما اقای خامنه ای است که میخواد فرافکنی کنه و فشار رو از رو خودش برداره. اقای خامنه ای باید پاسخگوی جنایاتی باشه که در این شش ماه اتفاق افتاده و باید پاسخگوی پشتیبانیش از دولت کودتایی احمدی نژاد باشه و تمام خساراتی که این کودتا و دولت دست نشونده ایشون و سپاه به کشور زده و به ملت ایران زده.
اما برای نگاه رو به جلوی ما نکته سومی که میخواستم بگم مساله حرکت بچه ها در دانشگاه ازاد شاهروده که در تریبون ازاد منجر به برخورد شد و چند نفرشون دستگیر شدن و حرکت بچه ها در دانشگاه امام خمینی قزوینه که اعتصاب غذا هم کردن، فیلم و عکس هم دارن که حالا دیگه نمیرسیم که نشون بدیم و این تم واحد در همه دانشگاه ها داره دنبال میشه که دوستان دانشجویی که زندانیان باید ازاد بشن و دانشگاه ها کلاسها رو هم تحریم میکنن و اجازه نمیدن که دوستانشون در زندان باشن یا متجاوزینی به حریم دانشگاه تجاوز کنن.
اما بحث اصلی که بایدبهش نگاه کنیم مساله محرمه. به دنبال درخواستی هم که اقایان موسوی و کروبی به درستی کردن از اینکه اگر راست میگید اجازه بدید که ما راهپیمایی داشته باشیم یعنی قدرت جنبش سبز رو صلح امیز بتونیم نشون بدیم، داریم نزدیک میشیم به دهه محرم. من از مجموع حرفهایی که مطرح شده این هفت محور رو فکر میکنم میتونم استخراج بکنم به عنوان محورهای مراسم محرم از مجموع صحبت هایی که دوستانمون مطرح کردن.

محور اول این است که از شب اول محرم تا عاشورا هر شب الله اکبر روی بام ها یا در خیابان ها یا اگر دنبال دسته هستیم سر ساعت ده شب خواهیم داشت و این صدای یکپارچه الله اکبر که در شب 16 اذر نشون داد که در تمام کشور جاری میشه بهترین پاسخ به کسانی که این روزها فحش میدن و تهمت میزنن و یا مثل خود اقای خامنه ای که تهدید میکنه میشه داد بنابراین الله اکبر از شب اول تا عاشورا محور اول هست.

محور دوم شعارهاییست که تا الان من دیدم، به عنوان مفهومی عرض میکنم مطرح شده مثل"یا حسین میر حسین"، "ابالفضل علمدار کروبی رو نگه دار"و "خامنه ای یزیده یزید کارش تمومه" به اضافه شعارهای دیگه ای که طبیعتا داره ساخته میشه و در ابتکارات بچه ها به حرکت اومده و گاهی هم مشابه سازی هایی که دارن میکنن با شخصیتهای کربلا و واقعه عاشورا که من حالا روزهای بعد راجع به این هم صحبت میکنم.
محور سوم پرچم سبز یا حسین، پرچم امام حسین میتواند علامت خیلی خوبی یاشه که تمام جنبش سبز میتونن حرکت بدن که یا حسین روش نشون میده که ما عزاداری امام حسین رو میکنیم ولی به جنبش سبز هم پایبندیم به نشانه این که حرکت جنبش سبز حرکتیست در راستای احقاق حق. نشانه های دیگر جنبش که در تمام هشت شب اول در تکایا در دسته ها میتونه گفته بشه یا نشون داده بشه.

محور چهارم سفر اقایان موسوی، کروبی، خاتمی و دیگران به شهرهای تبریز، مشهد، شیراز و سایر شهرهاست که از این شهرها دعوت شروع شده که اقای موسوی به تبریز برن، اقای کروبی به مشهد بروند، اقای خاتمی به شیراز برن، دیگران رو نیز دعوت کردند که به شهرهای دیگه برن به هر حال به نظرم این حرکت مثبتی میتونه باشه در طول این دهه اول.

محور پنجم راهپیمایی بزرگ در روزهای تاسوعا و عاشوراست در تهران که تمام دسته ها و عزاداران در تهران به یک محور بیان و شهرستانها هم هر شهری به یک محور که مسیرها به تدریج نهایی میشه و اعلام میشه در روزهای بعد. محور ششم این است که به این روش ما به دنیا نشون خواهیم داد که اکثریت مطلق ملت میلیونی چگونه با اقای خامنه ای و حکومتش مخالفند و دنیا هم میفهمه.
و محور اخر هم این است که سپاه و ارتش و نیروهای مسلح در این ده روز انتهاش باید حاصل کار مااین باشه که این عزیزان کشور به جنبش سبز بپیوندند انچنان که در ارتش شروع شده در سپاه هم شروع شده.
تا فردا شاد، پیروز، موفق و سر افراز باشید
به امید پیروزی ایران و ایرانیV