February 9, 2011

متن پیاده شده روز چهارشنبه 20 بهمن 1389


سلام،

چهارشنبه 20 بهمن 89، 9 فوریه 2010 میلادی

در مورد 9 موضوع امروز صحبت می کنیم.

موضوع اول راهپیمایی 25 بهمن است. فیس بوکی که بچه ها برای راهپیمایی درست کردن از طریق روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست هم اعلام شد و مشاور آقای موسوی هم در صحبت با دویچه وله گفته که آقای موسوی گفته که اجازه هم ندهند به خیابان خواهند آمد. از جانب آقای کروبی هم گفته می شود که ایشان گفته که چه اجازه بدهند و چه اجازه ندهند پا در خیابان می گذارند و راهپیمایی انجام خواهد شد. از درون نیروی انتظامی منابع خبر می دهند که جلسات متعددی این روزها دارند و به نظر می رسد که توافق آنها بر این است که اراذلی که برای 22 بهمن در سطح کشور دارند پول می دهند و 40-50 هزار نفر می آورند در خیابانها برایشان فریاد بزنند می خواهند در تهران نگه دارند و روز دوشنبه بیاورند در خیابان. پیشنهاداتی که بچه ها می دهند بازهم بیشترین اجماع بر این است که روز 25 بهمن روز نه به دیکتاتور هست،

یک خواسته هست و آن هم این است که یکی از بچه ها نوشته بود که بن علی گم شد/ سید علی گم شود. یعنی رفتن آقای خامنه ای خواست محوری است که دیکتاتور باید برود و مدلی که با رفتن دیکتاتور و انتخابات آزادی که همه بتوانند در آن شرکت بکنند، موضوعی که مورد توافق آقای موسوی و کروبی و همه دست اندرکاران جنبش است که هر کس با هر رای و سلیقه ای بتواند در این انتخابات شرکت بکند. در مورد راهپیمایی 25 بهمن اسکناس نویسی ها و دیوار نویسی هایی هم که این روزها شده و سایر تدارکات و این که اگر محور امام حسین آزادی در اشغال اشغال گرها باشد چگونه با اتومبیل می توانیم ترافیک ایجاد کنیم و در سطح شهر پخش شویم و حرکت خودمان را انجام بدهیم و چگونه فیلم و عکس بگیریم و به دنیا بفرستیم بازهم روزهای آینده صحبت می کنیم.

نکته دوم این است که روز گذشته بچه های مصر شاهکار کردند. قول داده بودند که سه شنبه ها و جمعه ها تظاهرات بزرگ بگذارند، دیروز تمام خبرگزاریها گفتند که بیش از صدها هزار نفر در میدان تحریر اجتماع کردند و یکصدا خواهان رفتن مبارک شدند. با وجود اینکه دولت عقب نشینی کرده، حقوق کارمندها را 15 درصد اضافه کرده، قول عدم تعقیب تظاهرکنندها را داده، گفته برنامه انتقالی دارد ولی هم کسانی از مخالفین، احزاب مخالف که با دولت صحبت می کنند و از همه مهمتر مردمی که در خیابان هستند یک خواسته را پافشاری می کنند و آن این است که آقای حسنی مبارک باید برود تا مذاکره اصلاً معنی داشته باشد. قول دادند بچه های مصر که جمعه تظاهرات میلیونی و به مراتب بزرگتری داشته باشند. آقای جو بایدن در صحبت تلفنی که با عمر سلیمان داشته گفته که انتقال قدرت باید سریع و مشروع باشد.

نکته سوم اینکه لقمان مرادی مبارز کرد که به اعدام محکوم شده و از زندان رجایی شهر برده بودنش برگشته به زندان رجایی شهرو معلوم شده که برده بودند بند 2 الف و او را زیر فشار گذاشته بودند. 2 الف زندان اوین که بند سپاه است که آن نامه ای را که او و زانیار مرادی نوشته بودند و شرح شکنجه ها و فشارهایی که به آنها داده بودند را در واقع تکذیب بکنند و اعترافات تلویزیونی بگیرند از او. قرار وثیقه نازنین خسروانی لغو شد با وجود اینکه قبلاً پذیرفته بودند پول وثیقه بگیرند و او آزاد باشد اما قاضی گفته که ممکن است خانم خسروانی فرار بکند. 15 نفر از مادران عزادار را وزارت اطلاعات احضار کرده، حسین رونقی ملکی که از آذر سال 88 در زندان است، یک سال انفرادی بوده و به 15 سال زندان محکوم شده، مشکل کلیه دارد، نیاز به پزشک و جراحی حتی دارد اما وزارت اطلاعات ممانعت می کند و او را مجبور کرده به اعترافات تلویزیونی با وجود اینکه قاضی قبلاً موافقت کرده بود آقای سعید نور محمدی دانشجوی زندانی برود امتحانات پایان ترم خود را در دانشگاه بدهد، دادشتان جلوی آنرا گرفته و استدلال دادستان جالب است و گفته که اگر برود دانشگاه، دانشگاه به هم می ریزد. به خوبی آقای دادستان و همدستان وی می دانند که زندانیان سیاسی ما چقدر نزد ملت محبوب هستند و اگر پای یکی از آنها به دانشگاه برسد تمام دانشگاه به هم می ریزد لذا ترس و وحشت خودشان را اینگونه ابراز می کنند. دادستان شیراز خبر از اعدام قریب الوقوع 3 نفر در شیراز داده به جرم قتل آقای قربانی رئیس دایره جنایی و آگاهی شیراز. همینطور صحبت از دستگیری کسانی در ارتباط با بنیاد تولد برای آزادی که گفته می شود به بنیاد ران آراد اسراییلی مرتبط هست داده و غیر از آن صحبت از محاکمه 3 نفر از اعضای شورای شهر شیراز به جرم فساد کرده. بچه های دانشجو از شهرهای مختلف که برای دیدن آقای کروبی رفته بودند، وزارت اطلاعات و امنیتی ها مانع ملاقات وی با آقای کروبی شدند و وکیل کانون صنفی معلمان خبر داد از اینکه دادخواستی را که وزارت کشور برای ابطال پروانه این تشکل در شعبه 1226 دادگاه حقوقی تهران داده بود رد شد و به این ترتیب کانون صنفی معلمان به قوت خودش باقی مانده.

نکته چهارم اینکه آقای موسوی و کروبی در اطلاعیه ای مشترکی به مناسبت سالگرد انقلاب تکیه کردن به اینکه به اسم دین به دین ضربه می زنند و در کشور بازتولید استبداد شده و صحبت از ظهور گفتمان جدیدی کردند که در آن دموکراسی و حاکمیت ملی برقرار باشد.

نکته پنجم این است که در جشنواره فجر در سالن برج میلاد وقتی که فیلم فرزند صبح که راجع به زندگی آقای خمینی است نشان داده شده، جمعیت شروع به هو کردن و خندیدن کردن و سالن را ترک کردند و فیلم بی سر و تهی که خود آقای بهروز افخمی گفته که اسم من را بی خودی روی آن گذاشتند و من سازنده آن نیستم. قبلاً هم ایشان گفته بود که کلی آن را تیکه پاره کردند.

نکته ششم اینکه نمازخانه اهل سنت در سعادت آباد تهران را تعطیل کردند و امام آنجا آقای مولوی عبیدا... موسی زاده را دستگیر کردند و تهدید برای بستن دو نمازخانه دیگر اهل سنت هم هست. برای اهل سنت نه اجازه می دهند مسجد داشته باشند، نه نماز بخونند و نه نماز جمعه.

نکته هفتم اینکه فارس نیوز خبرگزاری سپاه از قول روابط عمومی سپاه نقل کرده که مطبوعات، رادیو تلویزیون و رسانه ها، صحبتهای فرمانده های سپاه را حق ندارند دیگر منعکس بکنند. این کاملاً نشان می دهد که سپاه سازمانی است که در درون خودش نمی تواند دستور بدهد که فرماندهان آن حرف نزنند و ناچار است که به رسانه ها بگوید که حرفهای آنها را منعکس نکنند و تمرد و اختلاف در سپاه را کاملاً نشان می دهد.

نکته هشتم اینکه آقای خامنه ای در صحبتی که دیروز در جمع نیروی هوایی داشته جالب است که دیگر اسمی از مصر و تونس نیاورده و یک جمله گفته که کشورهای منطقه چون به روشنی می بینند که بعد از تودهنی که جمعه خورد و از مصر اخوان المسلمین و دیگران به وی گفتند که حرفهایش دروغ و بی اساس است و می بیند که چه بلایی دارد سر دیکتاتور در مصر می آید، دیگر راجع به این جاها حرفی نزده. ضمناً ایشان اختلاف مردم با مسوولین، مسوولین با مسوولین و خلاصه اختلاف همه با همه را گفته به نفع استکبار جهانی است و اختلاف نباشد اما به نظر می رسد که کسی به حرف ایشان گوش نمی کند. آقای صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه در صحبتی گفته بود که نامه آقای احمدی نژاد ناروا ست و من خط به خط آنرا می توانم جواب بدهم ولی فعلاً سکوت می کنم.

نکته نهم اینکه قرارداد تجاری 30 میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه منعقد شده که در این قرارداد حجم مبادلات ایران و ترکیه در یک دوره 5 ساله به 30 میلیارد دلار حداقل خواهد رسید یعنی حجمی که الان 10 میلیون دلار است به 3 برابر افزایش پیدا خواهد کرد. ترکیه ای که کالاهای بنجل و آشغالش سراسر کشور ما را گرفته. شاید به دلیل همین باجی هم که داده وزیر تجارت ترکیه گفته که آن دو شرکتی که در استانبول مشمول تحریم آمریکا شدند ترکیه علیه آنها اقدامی نخواهد کرد.

اندکی صبر سحر نزدیک است.

تا فردا شاد، پیروز، موفق و سرافراز باشید.

به امید پیروزی ایران و ایرانی.
V