April 19, 2011

متن پیاده شده روز سه شنبه 30 فروردین 1390

سه شنبه سی فروردین نود نوزدهم اپریل 2011 میلادی

امروز درباره 21 موضوع صحبت می کنیم.

نکته اول این که نازنین خسروانی روزنامه نگار در دادگاه بدوی به شش سال حبس محکوم شده است.

نکته دوم این که زندانیان سیاسی در رجایی شهر دوباره دست به اعتصاب غذا خواهند زند.

نکته بعدی این که سید سام حسینی زندانی کرد محکوم به اعدام یک پرونده جدید برایش باز شده است که در آن یک مورد بمب گذاری به او نسبت داده شده است. او همواره تکذیب کرده است و سه سال است که در زندان به سر می برد. نکته جالب این جاست که او 44 روز قبل از انفجاری که به او نسبت داده شده است دستگیر شده است.

نکته چهارم این که دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال خدمت آقای صفار هرندی رسیده اند و با شعار مرگ بر دیکتاتور و دیگر شعار های جنبش اجازه سخنرانی به او را نداده اند.

نکته بعدی این که دانشجویان خوابگاه دانشگاه تهران در اعتراض به تفکیک جنسیتی که در سرویس های دانشگاه به خوابگاه انجام داده اند روز گذشته نافرمانی مدنی کرده اند و به صورت مختلط در اتوبوس ها سوار شده اند و تهدید کرده اند اگر این توهین به دانشجویان ادامه پیدا کند آنها اعتراض را ادامه خواهند داد.

نکته ششم این که کارگران مخابرات راه دور شیراز دست به اعتراض زدند و خواهان اجرای مصوبه دولت برای استخدامشان شده اند.

نکته هفتم این که 200 کارگر در ابهر خواهان دریافت 16 ماه حقوق معوقه شان شده اند.

نکته هشتم آن که تجمع کارگران نازنخ در برابر مجلس برای دومین روز ادامه دارد.

نکته بعدی این که علی اصغر سی جانی کارگران فیلم ظهور نزدیک است به گفته سایت برنا روز گذشته دستگیر شده است .

نکته دهم این که خانم عبادی نامه ای به کمیسر عالی حقوق بشر نوشته و از او خواسته است به فضای امنیتی و ناآرامی های خوزستان رسیدگی کند و این موارد را در گزارش ایران ثبت کند.

نکته یازدهم این که خانه آزادی در آمریکا در گزارش مقایسه ای بین 27 کشور به لحاظ آزادی اینترنتی ایران را در مکان آخر قرار داده است.

نکته دوازدهم این که آلبوم جدید استاد شجریان مجوز ارشاد را نگرفته است و مدیر برنامه های ایشان اعلام کرده است که این آلبوم در خارج از ایران منتشرخواهد شد.

نکته سیزدهم این که آقای ذوالنور جانشین نماینده ولایت فقیه که جمعی از طلاب داشته اعتراف کرده است برای جمع کردن مردم ما دچار مشکل هستیم. حتی کسانی که قبلا می آمدند دیگر نمی آیند و ایشان گفته است نماز جمعه قم هم اگر در صحن حضرت معصومه نبود نصف این جمعیت هم نمی آمدند. این زواری هستند که رد یم شوند و گفته است اگر ما راهپیمایی بگذاریم هزاران نفر را مخالفین می توانند به خیابان ها بیاورند.

نکته چهاردم این که آقای گلپایگانی به نمایندگی از آقای خامنه ای به دیدار عبدالله موسوی برادر بزرگ مهندس موسوی اما علی رغم اصرار قبلی هیچ کدام از خواهران و برادران آقای موسوی حضور نداشتند.

نکته پانزدهم این که دعوای بر سر آقای مصلحی و وزارت اطلاعات همان طوری که پیش بینی می کردیم ادامه پیدا کرد و ایرنا تایید کرد که دستور آقای خامنه ای بوده است. سایت احمدی نژاد خبر استعفای مصلحی را مجددا منتشر کرده است. بهر حال حملات علیه دولت شدید گرفته است کیهان نشانی های آقای احمدی نژاد را به عنوان رییس جمهور خود سر داده است و آژیر خطر را به صدا در آورده است و گفته که می خواستند از وزارت اطلاعات اسناد محرمانه بیرون ببرند و روزنامه جوان هم همین حرف را زده است . کیهان همین طور گفته که وزارت اطلاعات به سفر های مشکوک مشایی رسیدگی می کرده و دلیل عزل وزیراش این بوده است و خلاصه زاکانی و رسایی و فراکسیون خط امام که پشت دولت بوده اند اما این روزها به مشایی حمله می کنند پیشنهاد کرده اند که وزارت اطلاعات تبدیل به سازمان زیر نظر رهبری شود. آن چیزی که سال هاست آقای خامنه ای به دنبال اش هست. این کشمکش باز هم ادامه خواهد داشت.

نکته شانزدهم این که آقای باهنر هم در مجلس به شدت به مشایی حمله کرده است و بر سر تشکیل وزارت ورزش تهدید کرده است و گفته از تاریخ 9 فروردین که این قانون اجرایی می شود هر پرداخت و هر عزل و نصبی در سازمان ورزش غیرقانونی است و اگر اصلاح نشود آقای احمدی نژاد را به استیضاح تهدید کرده است. آقای پور محمدی رییس بازرسی هم در مورد کم کردن یک ساعته ساعات کار کارمندان، دولت را به تعقیب قضایی متهم کرده است.

نکته هفدهم این که آقای میر کاظمی وزیر نفت بعد از دستور احمدی نژاد برای رسیدگی به قبض های گاز گفته ایم قبض های درست است و مشکلی ندارد . بانک مرکزی هم لیست مفصلی داده از کالاهایی که در بازار خرده فروشی افزایش قیمت داشته اند.

نکته بعدی این که شش کشور عضو همکاری خلیج فارس بیانیه ای صادر کرده اند و نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نوشته اند و خواستار رسیدگی شورای امنیت به دخالت های ایران شده اندکه البته با واکنش ایران مواجه شده است.

نکته نوزدهم این که 12 مهندس ایرانی و 5 مهندس افغانی به احتمال زیاد توسط طالبان ربوده شده اند.

نکته بیستم این که تظاهرات هزاران نفر در سوریه روز گذشته ادامه پیدا کرد که 12 نفر کشته به جای گذاشت.

نکته آخر هم این که در لیبی جنگ به شدت ادامه دارد و شهر مصراته آماده یک فاجعه انسانی است.

اندکی صبر سحر نزدیک است

به امید پیروزی ایران و ایرانی
V